Szybkie metamorfozy małych przestrzeni.

Nie lubisz odgracać całego swojego domu, nie masz na to czasu, ani ochoty. Przytłacza Cię myśl, że powinnaś się tym w końcu zająć. Dlatego ilość rzeczy w twoim domu coraz bardziej rośnie i rośnie.

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco to polecam sposób na szybką metamorfozę małej przestrzeni. Wybierz taką, która jest mała, ale często z niej korzystasz. Przykładem może być szuflada w kuchni, czy w przedpokoju, która często otrzymuje nazwę „ szuflady wstydu”. Wrzucasz tam szybko i pośpiesznie jakieś drobiazgi.  Ona z kolei szybko się zapełnia i potrafi zrobić się w niej po prostu bałagan.

Szybkie odgracanie małych przestrzeni nie zabierze Ci zbyt dużo czasu, a efekt zobaczysz tak naprawdę od razu. Zachęcam Cię do tego, żeby w taki sposób podejść do tematu odgracania swojego domu. Metodą małych kroków do wielkiej zmiany. W twoim domu powili zaczniesz odgracać kolejne przestrzenie, ale zaczniesz robić to w swoim tempie.

Na początku wybierz szufladę, którą chcesz się zająć.

Ja wybrałam szufladę z mojego biurka

Krok 1 – wyjmij wszystko z szuflady, żebyś mogła to ogarnąć wzrokiem

Krok- 2 przejrzyj wszystkie rzeczy i posegreguje je, połącz w kategorie

Krok -3 wyrzuć wszystko, co jest zniszczone, zbędne papiery, notatki zniszcz i wyrzuć do kosza

Krok 4- jeśli masz jakiś podstawowy pojemnik choćby zwykłe papierowe pudełko wykorzystaj to do schowania drobnych rzeczy

Krok- 5 powkładaj wszystko do szuflady tak, żeby każda kategoria rzeczy znalazła swoje miejsce

Jako mamawporządku pomogę Ci uporządkować i zorganizować twoją przestrzeń ( sama zdecyduj, którą), tak aby ład i porządek pozostał tam na dłużej.

Udostępnij na:

Witaj!

Nazywam się Magdalena Szczudrawa i jestem Mamą w Porządku.
Pomagam mamom zorganizować przestrzeń swojego domu,  doradzam  indywidualne rozwiązania organizacyjne w zakresie przechowywania i organizacji domu. Uważam, iż czysty, uporządkowany oraz dobrze zorganizowany dom to miejsce wzrostu i rozwoju każdej rodziny.